2005 yılına kadar Türkiye’de belli standartlar dahilinde kimyasal tank temizleme hizmeti verebilen bir tesis bulunmamakta idi.

 Sadece basit kimyasalları yıkayabilen, iş sağlığı ve güvenliği ile çevreye olan olumsuz etkilerinin bilincinde olmayan temizlemeciler vardı.

Temmuz 2005’te bu ihtiyacı ve boşluğu belli teknik standartlara göre kapatmayı misyon edinen Alışan Den Hartogh faaliyete başladı.

Arıtma ünitesine de sahip olan tesis, Çevre Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı kanun ve yönetmeliklerine uygun olarak kuruldu ve işletmeye alındı.

2006 yılında KTTD (Kimyasal Taşıma Araçları Temizleyicileri Derneği- www.kttd.org) kuruldu.

Yine 2006 yılında Alışan Den Hartogh, yıkama işlemi sonrasında EFTCO (www.eftco.org) sertifikası olan E.C.D. (European Cleaning Document ) vermeye başladı.

2009 yılında KTTD ve Çevre Bakanlığı’nın ortaklaşa çalışması ile Tanker Temizleme Tesisleri Tebliği yayınlandı.

2010 yılında KTTD bu konuda Çevre Bakanlığı tarafından Yetkilendirilmiş Kuruluş ilan edildi ve tank temizleme sektörüne yön göstermeye başladı.

Alışan Den Hartogh SQAS, ISO 9001 ve ISO 14001 denetimlerinden geçmiş, CEFIC (European Chemical Industry Council  www.cefic.org)  tarafından akredite edişmiş ilk yıkama tesisidir.  

 

HİZMETLRİMİZ

  • Tank konteyner, tanker ve IBC yıkama
  • Ürün yüklü tank konteyner ısıtma (buhar, sıcak su)
  • IMO 2,5- 5 yıllık periyodik testler
  • Tank konteyner tamiri, yedek parça, bakım hizmetleri
  • Konteyner depolama

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Alışan Den Hartogh Kimyasal Temizleme ve Ticaret A.Ş.

Dilovası Organize Sanayi Bölgesi 3. Kısım Muallimköy Cad. No: 11 Muallimköy 41400 Gebze/Kocaeli

Tel : +90 262 759 14 92 – 93